úterý 17. dubna 2018

Zachraňme lesy

logo

Vážení,
určitě si pamatujete, jak Hnutí DUHA společně s 55 tisíci lidmi zachránili (nejen) divokou přírodu v našich národních parcích od těžby dřeva a neřízené výstavby. Od té doby jsme hledali další ostrovy divočiny v české přírodě. Našli jsme však něco, co nám vyrazilo dech - naše lesy na mnoha místech plošně hynou. Spouštíme výzvu Zachraňme lesy. Zasadíte se svým hlasem o záchranu českých lesů i vy?
Zatím jen málokdo ví, že kvůli nevhodně vysázeným smrkovým monokulturám, častějšímu suchu a chybám v hospodaření prostřednictvím velkých zakázek ztrácejí lesy nejen své kouzlo, ale hlavně své zdraví. Naše lesy umírají. Stále častěji vznikají kalamity a stromy se těží ve velkém měřítku. Tam, kde si pamatujete vzrostlý les, se objevují paseky a holoseče. Přesvědčit se můžete sami na obrázku z předhůří Jeseníků.
Proto jsme se rozhodli novou výzvou Zachraňme lesy apelovat na zákonodárce, aby zajistili ohleduplné, přírodě blízké hospodaření v našich lesích. Zákony se musejí změnit! Tak, aby nám a našim dětem zůstaly lesy pestré, bohaté a krásné, s ostrovy divoké přírody a vhodné pro odpočinek.Připojte se ještě dnes a společně zachraňme české lesy.
Děkujeme za to, že se společně s námi zasadíte o záchranu českých lesů.
S přátelským díkem a pozdravem
Jan Skalík
koordinátor kampaně Zachraňme lesy
PS: Prosím, pošlete tento e-mail dál, aby o stavu českých lesů lidé věděli!
Pro novinky v kampani si nás najděte na Facebooku!
img
img