pátek 12. ledna 2018

Technologie budoucnosti - předpovědi 2018 - Mr. ED
Technologie budoucnosti - předpovědi


Auto opravny končí. Benzínový motor má 20 000 součástek. Elektrický motor jich má 20. Elektrické vozy jsou prodávány s celoživotními zárukami a jsou opravovány pouze prodejci. Odstranění a výměna elektrického motoru trvá pouze 10 minut. Vadné elektrické motory nejsou v autorizovaném servisu opraveny, ale jsou odeslány do regionální opravny, která je opravuje pomocí robotů. V podstatě, pokud se rozsvítí, můžete jednoduše zajet do něčeho, co vypadá jako myčka. Vaše auto je tím protaženo, zatímco si dáte kávu, vyjede ven s novým motorem.

Čerpací stanice skončí. Parkovací hodiny jsou nahrazovány elektroměry, které vydávají elektřinu. Všechny společnosti instalují elektrické nabíjecí stanice.

Každý z hlavních výrobců automobilů již vyčlenil 5-6 miliard dolarů, na nové továrny, které budou vyrábět jen elektromobily.

Uhelný průmysl skončí. Ropné společnosti odcházejí. Vrtání ropy přestane. Co budeme používat, abychom měli elektrickou energii ???? Aktuálně používáme uhlí a ropu k roztáčení turbín.

Domy budou vyrábět a skladovat více elektrické energie během dne a pak ji používají a budou ji prodávat zpět do sítě. Energetická soustava ji uloží a odvede do průmyslových odvětví, která jsou vysokými uživateli elektřiny.

Dnešní děti uvidí osobní auta pouze v muzeích.

TATO BUDOUCNOST se blíží rychleji těžko zvládnutelným způsobem!

V roce 1998 měl Kodak 170 000 zaměstnanců a prodával 85% veškerého fotografického papíru po celém světě. Během několika málo let zmizel jejich obchodní model a zbankrotovali.

Co se stalo s Kodakem se stane v mnoha průmyslových odvětvích v příštích 5-10 letech a většina lidí to neuvidí přicházet.

Mysleli jste si v roce 1998, že o 3 roky později nebudete už nikdy znovu fotografovat na filmu?

Přesto byly digitální fotoaparáty vynalezeny v roce 1975. První z nich měl pouze 10 000 pixelů, ale následovaly Mooreův zákon. Stejně jako u všech exponenciálních technologií, bylo to na čas nějaké zklamání, než se stalo takové řešení nadřazeným a během několika málo let se stalo hlavním proudem. Nyní se to opět stane (ale mnohem rychleji) s umělou inteligencí, zdravím, autonomními a elektrickými automobily, vzděláním, 3D tiskem, zemědělstvím a pracovními pozicemi.

Vítejte ve 4. průmyslové revoluci - vítejte v EXPONENCIÁLNÍM VĚKU!

Software v příštích 5-10 letech naruší většinu tradičních odvětví.

Uber je jen softwarový nástroj, nevlastní žádné automobily, přesto je to největší taxi společnost na světě.

AirBnB je nyní největší hotelovou společností na světě, ačkoli nevlastní žádné nemovitosti.

Umělá inteligence: Počítače se stanou exponenciálně lepšími v chápání světa. Tento rok (2017) počítač porazil nejlepšího hráče Go na světě, o 10 let dříve, než jsme čekali.

V USA mladí právníci již nedostávají práci. Díky technologii IBM Watson získáte právní poradenství (zatím pro více či méně základní věci) během několika vteřin, s 90% přesností ve srovnání s 70% přesností, když to dělají lidé. Takže pokud studujete práva, okamžitě s tím skončete. V budoucnosti bude o 90% méně právníků, zůstanou pouze vyjímeční mezioboroví specialisté.

Watson již pomáhá zdravotním sestrám diagnostikovat rakovinu, je čtyřikrát přesnější než zdravotní sestry.

Facebook nyní má software pro rozpoznávání vzoru, který dokáže rozpoznat tváře lépe než lidé. V roce 2030 budou počítače inteligentnější než lidé.

Autonomní vozy: V roce 2018 se veřejnosti představí první samořiditelný autonomní automobil. Okolo roku 2020 začne být narušováno celé toto průmyslové odvětví. Už nebudete chtít mít vůz. Zavoláte si auto telefonem, objeví se na vaší adrese a doveze vás k cíli. Nebudete je muset zaparkovat, zaplatíte pouze za ujetou vzdálenost a může při cestě něco dělat. Dnešní malé děti nikdy nedostanou řidičský průkaz a nikdy nebudou vlastnit vůz.

To změní města, protože na to budeme potřebovat o 90-95% méně aut. Můžeme pak přeměnit bývalá parkovací místa na parky.

Každým rokem zemře 1.2 milionu lidí v celosvětových dopravních nehodách. Dnes máme jednu nehodu každých 60.000 km (100.000 km), s autonomním jízdou, to klesne na 1 nehodu za 10 milionů km.

To každoročně ušetří 1 milion životů.

Většina automobilových společností nepochybně zbankrotuje. Tradiční automobilové společnosti zkoušejí evoluční přístup a staví jen čím dál lepší auto, zatímco tech společnosti (Tesla, Apple, Google) mají revoluční přístup a staví počítač na kolech.

Mnoho inženýrů z Volkswagenu a Audi je z Tesly naprosto zděšeno.

Pojišťovny budou mít obrovské problémy, protože bez nehod se pojištění stává 100x levnějším. Jejich model pojištění automobilů zmizí.

Trh z nemovitostmi se promění, protože když můžete pracovat po cestě, lidé se přesunou dál, aby mohli žít v krásnější čtvrti.

Elektrické automobily se stanou hlavním proudem kolem roku 2020.

Města budou méně hlučná, protože všechny nové automobily budou fungovat s elektřinou.

Elektřina se stane neuvěřitelně levnou a čistou: solární produkce elektřiny roste exponenciálně po dobu 30 let, ale až nyní vidíte drtící dopad.

V loňském roce bylo celosvětově instalováno více solárních zdrojů energie, než fosilních. Energetické společnosti se zoufale snaží omezit přístup k síti, aby zabránily konkurenci domácích solárních instalací, ale to jednoduše nemůže pokračovat ... technologie se o tuto jejich protistrategii postará. A co ne tak slunečné státy jako Michigan, Washington a Oregon?

S levnou elektřinou přichází levná a dostupná voda. Odsolení slané vody nyní vyžaduje pouze 2 kWh na metr krychlový (5,30 CZK slovy: pět korun třicet haléřů). Na většině míst nechybí voda, chybí jen pitná voda. Představte si, co bude možné, pokud někdo může mít tolik čisté vody, kolik chce, téměř bez nákladů.

Zdraví: Letos bude vyhlášena cena Tricorder X. Existují firmy, které vytvoří zdravotnický přístroj (nazývaný "Tricorder" od Star Treku), který pracuje s telefonem, který naskenuje vaši sítnici, pořídí vzorek vaší krve a do kterého si dýchnete. Přístroj pak zanalyzuje 54 biologických markerů, které identifikují téměř jakoukoli nemoc. Bude to levné, takže za pár let budou mít všichni na této planetě přístup k lékařské analýze na světové úrovni, téměř zdarma.

3D tisk: Cena nejlevnější 3D tiskárny se snížila z $ 18,000 na 8.460 CZK za 10 let. Zároveň se staly 100 krát rychlejšími. Všechny hlavní obuvnické společnosti již zahájily 3D tisknutí bot.

Některé náhradní díly letadel jsou již dnes 3D tištěny na vzdálených letištích. Mezinárodní kosmická stanice již nyní disponuje tiskárnou, která eliminuje potřebu velkého množství náhradních dílů, které v minulosti používali.

Na konci letošního roku budou mít nové smartphony možnosti 3D skenování. Potom si můžete 3D naskenovat nohy a vytisknout perfektní boty doma.

V Číně již 3D vytiskli a postavili kompletní 6-ti patrovou kancelářskou budovu. Do roku 2027 bude 10% všeho, co se vyrábí, 3D tištěno.

Obchodní příležitosti: Pokud přemýšlíte o pracovní pozici, nejprve si položte otázku: "Budeme to v budoucnosti vůbec mít?" A pokud odpověď zní ano, tak se zeptejte, jak toho můžete dosáhnout dříve.

Pokud to nefunguje s vaším mobilem, zapomeňte na to. Jakákoli myšlenka určená k úspěchu ve 20. století je odsouzena k neúspěchu v 21. století.

Práce: 70-80% pracovních míst v příštích 20-ti letech zmizí. Vzniknou spousty nových pracovních míst, ale není jasné, zda v tak krátké době bude takových míst dostatek.

Zemědělství: V budoucnu bude v prodeji zemědělský robot za 2115 CZK. Zemědělci ve třetích zemích světa se pak budou moci stát manažery svého oboru, místo aby pracovali celý den na svých polích.

Aeroponie bude potřebovat mnohem méně vody. První petriho miska produkující telecí maso je nyní k dispozici a v roce 2018 to bude levnější, než hovězí z krávy. Právě nyní krávy využívají 30% všech zemědělských ploch.

Představte si, když už ten prostor nebudou potřebovat.

Existuje několik startupů, které na trh brzy přivedou hmyzí proteiny. Obsahují více bílkovin, než maso. Bude to označen jako "alternativní zdroj bílkovin" (protože většina lidí stále odmítá myšlenku stravování se hmyzem).