sobota 28. ledna 2017

Osho: RebelDrahý Mistře, jaký je rozdíl mezi rebelem a revolucionářem?

Maneesho, mezi rebelem a vizionáře není jen kvantitativní rozdíl nýbrž i kvalitativní rozdíl. Revolucionář je součástí politického světa. Jeho cesta vede přes politiku. Podle jeho chápání stačí ke změně člověka změnit společenskou strukturu.

Rebel je fenomén duchovní. Jeho přístup, jeho cesta je absolutně individuální. Jeho vize je taková, že chceme-li změnit společnost, musíme změnit jednotlivce. Společnost sama o sobě neexistuje. Je to jen slovo právě tak jako "dav", ale pokud ji budete hledat, nenajdete ji. Kdykoliv se s někým setkáte, setkáte se s jednotlivcem. Společnost je kolektivní název, jen jméno, nikoliv realita. Jméno bez obsahu. Jednotlivec má duši, může se vyvíjet, měnit, transformovat. Rozdíl je proto ohromný.

Rebel je Samotnou podstatou víry. Přináší světu změnu vědomí. Když se změní vědomí, bude následovat i struktura společnosti. Neplatí to však naopak. To prokázaly všechny revoluce, protože všechny selhaly.

...

Rebelie je diskontinuita. Není to reforma a není to revoluce. Jako rebel se prostě odpojíte od všeho starého. Stará náboženství, staré ideologie, starý člověk jako druh - od všeho toho starého se odstřihnete. Začnete život úplně nanovo, od nuly. A pokud nepřipravíme lidstvo na nový začátek života - na vzkříšení, na smrt starého a zrození nového...

...

Budoucnost žádné další revoluce nepotřebuje. Budoucnost potřebuje experiment, který dosud nebyl vyzkoušen. Ačkoliv rebelové tu byli po tisíce let, zůstávali osamocenými jednotlivci. Snad bylo třeba, aby pro ně dozrál čas. Teď už však nejen, že dozrál..., pokud si nepospíšíte, pak čas skončí.

...

Zdroj: Osho - Rebel (Nakladatelství PRAGMA)Prosíme ohodnoťte překladatele
a podpořte naši práci:

1)
Mrkněte na některou z reklam,
na kterou se dostanete z reklamních bannerů
umístěných na blogu. Tím blog podpoříte.

2)
Podpořte blog finančně
PayPal: ZDE

Připojte se k naší FB skupině:

https://www.facebook.com/groups/pfc.cz.sk/

Prosíme sdílejte odkaz na tento blog: