neděle 1. dubna 2012

Mayský Tikal Kalendářní Okruh končí 2. Března, 2012

Originál publikoval Cobra 1. dubna 2012

Rok 2012 jako datum konce je založeno na "konečném bodu" nebo také datu 13.0.0.0.0 v Mayském Kalendáři Dlouhého Počtu. Toto zcela jiný kalendář odvozený z 52-letého Kalendářního Okruhu, v té době v zemích obývanými Mayskou civilizací a Aztéky byla spousta variací ohledně toho kdy se Kalendářní Okruh restartoval.
John Major Jenkins udal několik různých variací v jeho knize "Tzolkin". Je tu pouze jedna známá variace, která se restartuje v roce 2012, a tou je verze "Tikal", jenž se restartuje nikoli v Prosinci 2012, ale 2. Dubna 2012.

Aztékové nazývali Plejády Tianquiztli, což znamená "místo setkání," a bylo považováno za důležité znamení pokračování života: o půlnoci každého 52 roku se objevily přímo nad jejich hlavami a ujistil starodávné Američany že svět neskončí .Aztékové každých 52 let provedli speciální náboženskou ceremonii zvanou Tanec Nového Ohně (nebo Ceremonie Nového Ohně) aby zajistili pohyb vesmíru a znovuzrození slunce. Tato 52 letá perioda, také odpovídá 260-dennímu náboženskému kalendáři (Tonalpohualli pro Aztéky nebo Haab pro Maye) Každých 52 Haab solárních roků (73 Tolkin roků) se tyto kalendáře sjednocují. Toto bylo občas Aztéky nazýváno Kalendářní Okruh. Bylo řečeno, že 52 letý cyklus začíná když Plejády o půlnoci protnuli pátým základním bodem neboli vrcholem Nebes. Občas však na vrcholu Nebes nad Střední Amerikou nejsou jen Plejády, toto vesmírné uspořádání také vyúsťuje do konjunkce se sluncem (jak sami znovu uvidíme v 21. století). Kromě toho, dva 52 leté cykly (104 roky) se koordinují v dalším uspořádáním s Venuší (symbol ženské tvořivé formy na lokální úrovni).

Překlad: MartinProsíme ohodnoťte překladatele
a podpořte naši práci:

1)
Mrkněte na některou z reklam,
na kterou se dostanete z reklamních bannerů
umístěných na blogu. Tím blog podpoříte.

2)
Podpořte blog finančně
PayPal: ZDE

Připojte se k naší FB skupině:

https://www.facebook.com/groups/pfc.cz.sk/

Prosíme sdílejte odkaz na tento blog: